ANL – anunț și listă cereri

Având în vedere că la data de 10 Februarie 2021 s-a semnat Protocolul de predare-primire a obiectivului de investiții „Locuințe pentru tineri, destinate închirierii” –amplasament: str. Cindrel, nr. 4, cu 44 u.l., S+P+4E+M, orașul Avrig, sat Mârșa, județul Sibiu, încheiat între Agenția Națională pentru Locuințe și orașul Avrig,

În perioada 12-16 Aprilie 2021, Comisia socială de analiză și soluționare a cererilor de atribuire a locuințelor pentru tineri construite din fondurile ANL și aflate în administrarea Consiliului Local al orașului Avrig va începe activitatea de analizare a cererilor și stabilirea listei de priorități pentru repartizarea locuințelor din blocul situat în str. Cindrel, nr. 4, orașul Avrig, sat Mârșa, județul Sibiu.

În acest sens rugăm persoanele care au depus cerere pentru acordarea unei locuințe construită din fonduri ANL, a căror dosare necesită actualizare (componență familie, diplomă de studii, situație locativă) să transmită documentele justificative până la data de 06 Aprilie 2021. După această dată Comisia va analiza și evalua cererile prin acordarea punctajului corespunzător în funcție de documentele existente.

Nr. telefon persoane contact: 0745 883 976

Lista cereri (data publicarii: martie 23, 2021 2:45 pm | descarcari: 239)

Normă metodologică pentru punerea in aplicare a legii nr.152-1998 (data publicarii: martie 24, 2021 10:38 am | descarcari: 58)

Lege 152 1998 (r2) privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe (data publicarii: martie 24, 2021 10:39 am | descarcari: 45)