Sedinta ordinara a Consiliului Local Avrig 13 iulie 2016

1. Depunerea juramantului de consilierii locali Brana Emil si
Paraschiv Alexandru.
2. Proiect de hotarare privind aprobarea organizării festivalului
folcloric” FLORILE OLTULUI – 2016 – editia a 45-“a.
Initiator:Primarul Orasului Avrig
3. Proiect de hotarare privind modificarea si completarea HCL 70/2016 privind asigurarea cofinantarii obiectivului de investitii” Modernizare strada Tudor Vladimirescu in Orasul Avrig”, cuprins in cadrul Programului National de Dezvoltare Locala.
4.Proiect de hotarare Privind aprobarea” Normelor procedurale interne
pentru achizitionare teren in Orasul Avrig, in vederea construirii unei crese”.
Initiator:Primarul Orasului Avrig

5.Proiect de hotarare privind desemnarea consilierilor locali ai oraşului Avrig care vor participa la adunările sateşti din satele Bradu si Glâmboaca, pentru alegerea delegatului sătesc.
Initiator:Primarul Orasului Avrig
6.Proiect de hotarare privind inchirierea prin licitatie publica a unui teren in suprafata de 43 mp mp situat in Marsa la parterul blocului 3N, in vederea amplasari unei terase cu destinatia de activitati comerciale.
Initiator:Primarul Orasului Avrig
7.Proiect de hotarare privind incetarea contractului de salubrizare pe Valea Avrigului.
Initiator:Primarul Orasului Avrig
8.Proiect de hotarare privind actualizarea componentei Comisiei locale de Ordine publica la nivelul Orasului Avrig.
Initiator:Primarul Orasului Avrig
9.Proiect de hotarare privind desemnarea unui reprezentant al Consiliului Local al Orasului Avrig in Adunarea Generala a Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitarta Asociatia de Apa Sibiu.
Initiator:Primarul Orasului Avrig
10.Proiect de hotarare privind desemnarea unui reprezentant al Consiliului Local al Orasului Avrig in Adunarea Generala a Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitarta ECO Sibiu.
11.Proiect de hotarare privind alocarea din bugetul local pe anul
2016, a sumei de 10.000 lei, pentru deplasarea unui grup de copii la gruparea sportive SSV Walddorf-Germania.
DIVERSE:
1.Oferta nr.7720/2016 privind vanzarea imobilului situate in Avrig, str.Gh.Lazar, nr.31, situat in CF 3161 Avrig nr.top.453/1,454/1 in suprafata de 1.002 mp si constructii
2. Cererea nr. 7642/2016 depusa de doamna Anghelini Anca Gabriela, privind consolidare gard vecinatatea primariei
3.Raport de activitate pe anul 2015 Asociatia Purtata Avrigului
4.Cererea nr.7166/2016 a domnului Meres Gheorghe
5.Adresa MDRAP nr.6225/2016, referitor Proiectul Cultur finantat in cadrul Programului SEE , cod SEE/B/0006/4.3/X
6.Proces verbal de control nr.7692/2006 intocmit de Inspectoratul Regional in Constructii Sibiu.
7.Prezentarea proiectului Capela Avrig.